Rola i znaczenie nitów w kaletnictwie

Spis treści
- Nity kaletnicze – jak działają?
- Nity kaletnicze – gdzie się stosuje?
- Nity kaletnicze – jak wybierać?
Nity kaletnicze stanowią atrakcyjny wizualnie element każdego wyrobu typu portfele, torebki czy walizki. Poza estetyką wzmacniają także połączenia różnych materiałów w miejscach, które są szczególnie podatne na obciążenia. Skutecznie łączą skórę i materiały skóropodobne. Czym jeszcze się wyróżniają i jakie mają zalety?
Nity kaletnicze – jak działają?
Nity kaletnicze pozwalają połączyć kilka warstw materiału. Za pomocą dwóch metalowych elementów z główką o większej średnicy niż otwór, nity wkładane są jeden w drugi z odpowiednią siłą. Dolna część umieszczana jest od niewidocznej strony i ma formę tulejki. Posiada także szerszą kocówkę, która odgrywa rolę tzw. główki. Górna część jest bolcem, który połączony jest z główką. Tulejka dolna nitu rozpychana jest przez bolec rdzenia. Powstające w ten sposób tarcie redukuje możliwość rozłączenia się. Czasem główka również ma formę tulejki - wtedy można połączyć nity wraz z otworem. Nity kaletnicze są bardzo prostymi w użytkowaniu i montażu elementami.
Nity kaletnicze – gdzie się stosuje?
Nity kaletnicze to element, który pozwala mocować rączki, uchwyty, paski w torbach i wielu innych wyrobach. Sprawdzają się także do przytwierdzania zamknięć lub materiału do sprzączki, kółka lub karabińczyka. Nity to także niezawodne produkty w smyczy, zawieszce, portfelu czy portmonetce. Bardzo często stanowią formę ozdoby i nie pełnią żadnej funkcji użytkowej. Nity kaletnicze cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na rodzaje, w jakich występują. Różnią się od siebie pod względem kształtu, rodzaju główki oraz sposobu wykończenia metalu. Podstawowy podział nitów dotyczy jednak tych otwartych i zamkniętych. Rozbudowany asortyment oferuje m.in. sklep z metalowymi dodatkami krawieckimi Krawgors, który dba o zadowolenie swoich Klientów.
Nity kaletnicze – jak wybierać?
Nity kaletnicze, aby spełniały wymagania użytkowników, wymagają odpowiedniego doboru. Warto zwrócić uwagę na ich przeznaczenie i na podstawie tego wybrać odpowiedni materiał, z jakiego powstały. Nity ze stali nierdzewnej sprawdzają się w formie ozdoby, a nity szklane są z kolei stanowczo odradzane jako łączniki materiałów czy elementy wzmacniające. Duże znaczenie odgrywa jakość wykonania produktów – zarówno tych w formie łączników, jak i zdobiących dodatki. Gdy nit ma łączyć materiały, wtedy połączenie powinno być całkowicie skuteczne i trwałe. Produkty ozdobne muszą z kolei wyglądać estetycznie i elegancko. Odpowiedni dobór tych produktów ma ogromny wpływ na ich zastosowanie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Gałgan Jakich Mało Ewa Kaczmarczyk
Odzież, konfekcja - detal woj. małopolskie32-447 Siepraw, Krajobrazowa 7
-
Ger-Tex s.c. Odzież Damska Męska Sportowa i Reklamowa Na Zamówienie
Odzież - przeszycia woj. mazowieckie05-220 Zielonka, Wrzosowa 29