Po czym poznać torbę ze skóry naturalnej?
Torba skórzana torbie nierówna. Na rynku znajdziemy wiele modeli, które czasami przypominają skórę naturalną, ale w istocie wcale nią nie są. Istnieją jednak skuteczne sposoby, dzięki którym upewnimy się, że upatrzony model torby wykonany został ze skóry naturalnej.
Czy do weryfikacji prawdziwości skóry potrzebne są jakieś narzędzia?
Na początek dobra wiadomość – nie potrzebujemy ani specjalistycznych narzędzi, ani tajemnej wiedzy, aby sprawdzić, czy dany model torby został rzeczywiście wykonany ze skóry naturalnej. W tym celu niezbędne są wyłącznie uważne oględziny modelu, które w zupełności wystarczą, aby stwierdzić, z jakiego materiału została wykonana interesująca nas torba. Niestety wiele firm mami swoich klientów obietnicami, że torba jest ze skóry, a w rzeczywistości nie jest to wcale skóra naturalna. Jeśli planujemy zakup torby ze skóry, warto przede wszystkich stawiać na sprawdzonych producentów, takich jak chociażby ZTEFAN. Ale wracając do meritum – jak odróżnić, czy mamy do czynienia z prawdziwą, naturalną skórą?
Po czym poznamy, że mamy do czynienia z torbą z naturalnej skóry?
Ponieważ skóra jest materiałem naturalnym, posiada ona bardzo charakterystyczne cechy. Najważniejszy jest zmysł dotyku – za jego pomocą bardzo łatwo sprawdzimy, z jakim rodzajem materiału mamy do czynienia. Naturalna skóra jest przede wszystkim miękka, elastyczna i delikatna. Jej tekstura jest wyjątkowa i nieregularna, w przypadku plamek, porów i żyłek. Warto zwrócić uwagę na krawędzie torby – w odsłoniętych krawędziach wewnętrzna strona jest gładka, struktura przywodzi na myśl zamsz. Spodnia część skóry jest z kolei włóknista i matowa. Kolejny zmysł, jaki pomoże nam w weryfikacji prawdziwości materiału to woń. Skóra jako naturalny materiał ma bardzo charakterystyczny zapach, który trudno jest pomylić z innym. Wprawdzie w zależności od modelu i produkcji skóra może być bardziej lub mniej wyczuwalna, to z pewnością bez problemu "poczujemy" jej prawdziwość. Jeśli mamy do czynienia ze sztucznymi materiałami, z pewnością wyczujemy zapach chemii czy charakterystycznych tekstyliów. Jeszcze jedna kwestia pomoże nam w weryfikacji skóry – jest to kontakt z wodą. Skóra jako naturalny materiał nieustannie oddycha, łatwo wsiąka wodę, a plamy po niej po jakimś czasie wysychają. Torby skórzane w kontakcie z wodą nie ulegają zniszczeniu, skóra się nie odbarwia i nie zniekształca. Zbyt niska cena powinna także nas zaalarmować – produkty wykonane z naturalnej skóry kosztują o wiele więcej, niż te wykonane z innych materiałów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana